Polish Corporate Treasurers Association

Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych

Walne Zebranie Członków 4.09.2021

W sobotę, 4 września 2021 r. odbyło się Walne Zebranie Członków.

Konkurs “Prognozy finansowe na rok 2021” – wyniki po pierwszym półroczu

Znane są już wyniki Konkursu "Prognozy finansowe na rok 2021" po pierwszym półroczu.

VII edycja Konkursu na pracę magisterską i licencjacką

Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych po raz siódmy organizuje konkurs na najlepszą pracę magisterską i licencjacką z zakresu skarbowości korporacyjnej.

XXVIII Spotkanie Zawodowe PCTA

W październiku planujemy XXVIII Spotkanie Zawodowe PCTA. Temat roboczy: "Zielone trendy w finansowaniu".

XXVII Spotkanie Zawodowe PCTA 10-12.06.2021

W dniach 10-12 czerwca 2021 odbyło się XXVII Spotkanie Zawodowe PCTA i Walne Zebranie Członków.

Konferencje

Jedną z podstawowych form działania Stowarzyszenia są odbywające się regularnie, dwa razy w roku wiosną i jesienią konferencje tematyczne.

XXVII Spotkanie Zawodowe Członków PCTA

Zapraszamy członków PCTA na Spotkanie Członków PCTA, które odbędzie się w dniach 10-12 czerwca 2021 r. (czwartek – sobota) pod hasłem „Przyczajony tygrys, ukryty smok, czyli codzienne batalie skarbników”.

czytaj dalej

Konkursy

Stowarzyszenie organizuje co roku wiele konkursów, zarówno dla swoich członków (np. konkurs prognoz finansowych), jak i studentów - bardzo popularny konkurs na pracę magisterską i licencjacką poświęconą tematyce skarbowości.

Edukacja

Edukacja przyszłych Skarbników oraz ich potencjalnych pracodawców jest podstawowym celem Stowarzyszenia.

Dzięki uprzejmości The Association of Corporate Treasurers oraz The Institute of Chartered Accountants in Australia prezentujemy materiał przedstawiający podstawowe informacje nt. skarbowości korporacyjnej. W załączonym materiale znajduje się kwestionariusz z zestawem podstawowych pytań, które stanowią o istocie pracy każdego skarbnika.

PCTA udostępnia dwie wersje językowe: oryginalną - angielską oraz polską. Wersja polska powstała dzięki wysiłkowi naszego kolegi Bartka Stachury, który poświęcił wiele czasu i energii, abyśmy mogli cieszyć się przystępnością tekstu naszych anglosaskich kolegów.

Praca Bartka została wzbogacona o korektę Kamila Jellonka oraz Adama Marczaka.

Wspólnie mamy nadzieję, że nasza praca pomoże wszystkim skarbnikom w zdefiniowaniu głównych problemów, z jakimi się wszyscy się zmagamy.

Zarząd PCTA

Istota Skarbowosci Korporacyjnej

Pod koniec 2008 r. otrzymaliśmy od Szkoły Głównej-Handlowej propozycję podzielenia się ze studentami naszymi doświadczeniami z obszaru finansów i tak rozpoczęła się nasza trwająca kilka lat współpraca. Władze SGH wytypowały studentów studiów podyplomowych jako adresatów wykładów prowadzonych przez członków PCTA. W lutym 2009 r. ruszyliśmy z zajęciami na dwóch kierunkach studiów podyplomowych: „Zarządzanie płynnością finansową przedsiębiorstwa” oraz „Windykacja należności”.

Pracując w dużych, profesjonalnie działających firmach jesteśmy praktykami, którzy mogą wnieść do prowadzonych zajęć wiele cennych informacji sprowadzających się do stwierdzenia „Jak pracować zgodnie ze sztuką finansów przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności działania i po prostu zdrowego rozsądku”. Takie podejście może być cenne zwłaszcza w zmiennej rzeczywistości, która bywa naznaczona słowem „kryzys”.

Oprócz samych wykładów współpraca z SGH rozwijała się również poprzez udział członków Stowarzyszenia we współtworzeniu zawartości publikacji naukowych wydawanych przez SGH. Mamy za sobą kilka edycji publikacji, przy tworzeniu których braliśmy udział.

Planujemy rozwijać współpracę z innymi uczelniami, tak aby jeszcze szerzej krzewić wiedzę ze świata ekonomii. Naszym celem jest edukacja studentów, którzy w przyszłości będą profesjonalistami z pasją pracującymi w obszarze finansów.

Kontakt

Zachęcamy do wysłania wiadomości albo zapytania - chętnie odpowiemy na pytania dotyczące PCTA.

7 + 6 =

Adres korespondencyjny

STOWARZYSZENIE POLSKICH SKARBNIKÓW KORPORACYJNYCH
ul. Domaniewska 47/10
02-672 Warszawa, Polska
E-mail: pcta@pcta.pl

Dane rejestrowe

Forma prawna: stowarzyszenie
KRS: 0000300984
REGON: 14148414100000
NIP: 522-28-96-933
Rok powstania: 2008