XI Konferencja PCTA

10-12 Października 2013, Hotel Narvil, Serock

Kochane Skarbniczki i Mili Skarbniczkowie,

Już 10 października o godzinie 17:00 spotykamy się na XI Konferencji PCTA !!!

Wszyscy kojarzymy hotel Narvil w Serocku z naszą IX konferencją i wspomnienia te są na tyle miłe, że odważyliśmy się, po raz pierwszy w historii naszego stowarzyszenia, spotkać się na konferencji w sprawdzonym już miejscu: http://www.hotelnarvil.pl/ .

Tym razem, zgodnie z Waszymi oczekiwaniami wyrażonymi w ankiecie, która kończyła poprzednią konferencję, ukierunkowaliśmy nasze dyskusje na temat nam wszystkim bliski, mianowicie: „Przegląd dostępnych źródeł finansowania”. Ze względu na objętość tego zagadnienia będziemy się starać tak ułożyć program, abyście mogli zapoznać się najkorzystniejszymi i najczęściej wykorzystywanymi metodami finansowania zarówno na rynku kapitałowym, jak i przy pomocy naszych niezastąpionych partnerów z sektora bankowego. Dokonaliśmy eklektycznego wyboru form finasowania, które wydają się na tyle uniwersalne, że większość z nas będzie mogła kiedyś z nich skorzystać.

XI Konferencja jest pewnego rodzaju eksperymentem w zakresie formy omawiania zagadnień. Pozwoliliśmy sobie na zorganizowanie czterech paneli dyskusyjnych, do których zaprosimy zarówno naszych ukochanych sponsorów jak i naszych członków. Dyskusje panelowe będą wzbogacone o krótkie, nie dłuższe nich trzydziestominutowe, prezentacje tematyczne. Po zakończeniu konferencji ocenicie nasz pomysł co do tej formy dyskusji i rozliczycie nas za ich przygotowanie.

Jak zwykle bogata agenda konferencji pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie.

Spotykamy się 10-go października - we czwartek wieczorem. Od godziny 17 podyskutujemy o instrumencie jakim jest obligacja, o charakterze zobowiązania jakie ciąży na emitentach, oraz o właściwościach rynków, na jakich takie emisje są dokonywane.

Piątek rozpoczniemy od próby rozwiązania dylematu: rynek kapitałowy, czy rynek kredytowy jest dzisiaj atrakcyjniejszy jako miejsce poszukiwania dogodnego finansowania?

W drugiej części dnia zajmiemy się zagadnieniem kosztu finansowania, tj. postaramy się przedyskutować elementy składowe kosztów obsługi długu poczynając od prowizji za emisję długu, odsetek od kapitału, obsługi prawnej, a kończąc na kosztach ciągłego procesu satysfakcjonowania kapitałodawców poprzez instytucję kowenantów zawartych w dokumentach finansowych. Dodatkowo w części tej wykorzystamy obecność jednej z najbardziej renomowanych kancelarii prawnych do omówienia głównych zmian, jakie czekają nas w otoczeniu prawnym w zakresie dokumentacji finansowej.

Część trzecia będzie poświęcona alternatywnym formom finansowania. Tutaj będziemy chcieli wykorzystać kreatywność wszystkich uczestników konferencji w celu zrobienia listy najciekawszych obecnie dostępnych lokalnie rozwiązań.

Równolegle do dyskusji panelowych ograniczona liczba osób będzie mogła skorzystać ze szkolenia w zakresie wykorzystania systemów Bloomberg oraz Reuters Eikon w zakresie analizy rynków obligacji. Osoby zainteresowane proszone są do złożenia deklaracji uczestnictwa w takim szkoleniu. Ze względu na ograniczenia natury organizacyjnej decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Zmaganie intelektualne tego dnia zakończymy podsumowaniem połączonym z niespodzianką dla naszych członków.

Sobota - tradycyjne creme de la creme naszej konferencji - poświęcona będzie prezentacjom naszych członków okraszoną dyskusją z Robertem Pattersonem - autorem tez powstającej pracy doktorskiej: Short Term Revolving Lines of Credit to Finance Working Capital Needs: A Comparison Between Polish Practices and a Global Banking Orthodoxy

SPONSORAMI XI KONFERENCJI BĘDĄ:

Partnerzy XI Konferencji PCTA:
Bank Millennium
Bank Zachodni WBK
Citibank Handlowy
Bloomberg
Fitch
Partnerzy wspierający XI Konferencji PCTA:
ING Bank Śląski
Clifford Chance
Thomson Reuters

O wrażenia artystyczne w trakcie wieczornych kolacji oraz tradycyjną najlepszą kawę na świecie zadbają nasi sponsorzy. Nie obejdzie się też bez stałego punktu programu, czyli konkursu "Jacka To Melodia" w trakcie piątkowej biesiady okraszonego jak zawsze dużą ilością wspaniałych nagród.

Proszę zgłaszajcie swój udział na adres Ani (anna.augustynowicz@pcta.pl). W zgłoszeniu prosimy podać datę przyjazdu i wyjazdu (jeśli obowiązki nie pozwolą Wam uczestniczyć w całym programie konferencji). Ostateczny termin wysyłania zgłoszeń to 27 września (po tym dniu nie gwarantujemy zapewnienia uczestnictwa). Jednak pamiętajcie, im szybciej się zgłosicie tym łatwiej będzie nam zorganizować to spotkanie. Ilość pokoi jednoosobowych jest ograniczona więc „kto pierwszy ten lepszy”. 🙂  Jeśli jesteście zdecydowani na konkretnego współlokatora do pokoju dwuosobowego prosimy o jego wskazanie w informacji zgłoszeniowej (najlepiej wraz z jego zgłoszeniem i zgodą). Przypominam o odpowiedzialnym składaniu deklaracji przybycia, prosząc jednocześnie o gremialne stawiennictwo.

Jeśli macie wśród swoich znajomych osoby, które wg. Was mogą być zainteresowane członkostwem w naszym stowarzyszeniu a co za tym idzie uczestnictwem w konferencji skierujcie ich do nas. Jeśli zdążą złożyć deklaracje i opłacić składkę to mogą także dołączyć do nas już w październiku!!!

Oczywiście jak zawsze uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne dla wszystkich członków PCTA, którzy opłacili składki członkowskie za rok 2013.

Wasz Zarząd


Materiały z Konferencji do pobrania tylko przez zalogowanych Członków.