14-16 Marca 2013, Hotel Windsor, Jachranka

Kochane Skarbniczki i Mili Skarbniczkowie,

Już 14 marca o godzinie 18:00 spotykamy się w hotelu Windsor w Jachrance na jubileuszowej, X Konferencji PCTA !!!

Tym razem, zgodnie z Waszymi oczekiwaniami wyrażonymi w ankiecie, która kończyła poprzednią konferencję, skoncentrujemy się na zarządzaniu płynnością, ze szczególnym uwzględnieniem prognozowania przepływów finansowych.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przewidywanie przepływów środków pieniężnych jest procesem wielowątkowym, rozproszonym po całej organizacji, obarczonym ryzykiem subiektywnych sądów osób, z którymi często komunikacja jest utrudniona. Z drugiej strony postępująca automatyzacja połączona z informatyzacją, która dotyczy już chyba każdego działania w organizmach korporacyjnych, pozwalają wspólnie oczekiwać, że stoimy przed wyzwaniem usprawnienia procesu oraz polepszenia efektywności prognozowania przepływów.

Aby ten cel wykonać dobrze, potrzebne nam będą cechy menedżerskie, które wydają się na tyle ważne, że stanowią o tytule jubileuszowej konferencji:
"Prognozowanie przepływów finansowych - zadanie dla obdarzonych wyobraźnią, systematycznością oraz cierpliwością".

Wyobraźnia będzie potrzebna, aby zmienić to co organizacja uważa za niezmienne. Dzięki systematyczności poukładamy to co w organizacji wydaje się nie do poukładania. Jednak bez cierpliwości nie doczekamy momentu, w którym nasze plany i działania przyniosą oczekiwane, ostateczne i długofalowe efekty.

Jak zwykle bogata agenda konferencji pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Spotykamy się 14-go marca we czwartek wieczorem. O godzinie 18 pogadankę makroekonomiczną poprowadzi główny ekonomista ING Banku Śląskiego. Po niej ten sam bank zaprasza nas na pierwszą z jubileuszowych imprez. Niespodzianki gwarantowane!

Cały piątek poświęcimy na rozmowy o płynności i prognozowaniu. Wszyscy nasi sponsorzy, ING Bank, Bank Millennium oraz Itella przygotowali specjalne prezentacje. Dodatkowo nasi członkowie przygotowali krótkie wystąpienia w temacie naszej konferencji. Wieczór, spędzimy na wspólnym biesiadowaniu i świętowaniu naszego jubileuszu. O wrażenia artystyczne w trakcie kolacji zadba Bank Millennium. Nie obejdzie się też bez stałego punktu programu, czyli konkursu "Jacka to melodia" okraszonego jak zawsze dużą ilością wspaniałych nagród.

Sobota, to dzień poświęcony tylko dla nas. Przeprowadzimy Walne Zgromadzenie, podczas którego podsumujemy poprzedni rok, ale także wybierzemy władze na nową kadencję. Ponadto wysłuchamy jeszcze kilku prezentacji naszych członków.

Proszę zgłaszajcie swój udział na adres Ani (anna.augustynowicz@pcta.pl). W zgłoszeniu prosimy podać datę przyjazdu i wyjazdu (jeśli obowiązki nie pozwolą Wam uczestniczyć w całym programie konferencji). Termin wysyłania zgłoszeń to 28 luty - jednak pamiętajcie, im szybciej się zgłosicie, tym łatwiej będzie nam zorganizować to spotkanie.

Przypominam o odpowiedzialnym składaniu deklaracji przybycia, prosząc jednocześnie o gremialne stawiennictwo. Oczywiście uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne dla wszystkich członków PCTA, którzy opłacili składki członkowskie za rok 2013 🙂

Wasz Zarząd


Materiały z Konferencji do pobrania tylko przez zalogowanych Członków.