9 czerwca 2008, Businessman Institute, Wawer

9 czerwca 2008, w Businessman Institute w Wawrze odbyła się pierwsza konferencja organizowana przez nasze Stowarzyszenie z myślą o potrzebach skarbników korporacyjnych. Tematem przewodnim konferencji były systemy informatyczne wspomagające działalność treasury. Prelegentami byli członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni Goście (CITI Bank Handlowy, SAS Institute, Dom Maklerski TMS Brokers).

Członkowie Stowarzyszenia prezentowali własne rozwiązania informatyczne używane na co dzień w ich pracy. Kalkulator ryzyka walutowego stworzony w ABB  wzbudzał wiele emocji i dodatkowych pytań. Bardzo ożywiona dyskusja toczyła się również po prezentacji aplikacji wspomagania działalności Treasury stworzonej na wewnętrzne potrzeby firmy Skanska.

Nasi Goście przedstawili profesjonalne aplikacje stworzone do wspomagania pracy Skarbników.

Na konferencję przybyło kilkadziesiąt osób. W przerwach kawowych i w czasie smacznego lunchu toczyły się rozmowy zawodowe i towarzyskie.

Tak właśnie wyobrażaliśmy sobie naszą pierwszą konferencję - we wspaniałym, pełnym zieleni miejscu, które umożliwia oderwanie się od  zawodowego pośpiechu (a jeszcze pogoda dopisała nam znakomicie!) z obecnością profesjonalistów w dziedzinie Treasury, dającą możliwość wymiany doświadczeń a także zawarcia zawodowych znajomości.


Tematy prezentacji (treść dostępna dla Członków Stowarzyszenia po zalogowaniu):

  • Kalkulator ryzyka walutowego, ABB
  • KORAB - czyli korporacyjna aplikacja wspomagania działalności Treasury, Skanska
  • Treasury Vision - zintegrowany system zarządzania środkami pieniężnymi, Citi Handlowy
  • System Zarządzania Przepływami Pieniężnymi, SAS Institute
    SAS Risk Management - Rachunkowość Zabezpieczeń, SAS Institute
  • TMS Direct - profesjonalny system informacyjno-transakcyjny dla Departamentu Skarbu, Dom Maklerski TMS Brokers