Jesteś tutaj: Strona główna / Konferencje /

III konferencja PCTA

III konferencja PCTA

11-12 września - Licheń Stary

Po konferencji we Wronkach otrzymaliśmy od członków wiele informacji zwrotnych, że ze sposobem organizacji konferencji i jej zakresem temetycznym idziemy w dobrym kierunku!

Postanowiliśmy powtórzyć konwencję wyjazdu piątkowo-sobotniego z prezentacjami Skarbników, dyskusją panelową i wieczornym spotkaniem towarzyskim. Tym razem do tematów poruszanych na konferencji doszły również tematy windykacyjne.

Spotkaliśmy się w Centrum Konferencyjnym Budimex'u - Hotelu Magda w Starym Licheniu - tym razem organizacją konferencji zajęli się koledzy z Budimex'u.

Na konferencję przybyło ponad 20 osób - część uczestników poprzedniej konferencji, ale także i nowe osoby.

Panel dyskusyjny zajął ponad dwie godziny i objął wszystkie tematy związane z pracą Skarbnika: produkty bankowe, zarządzanie ryzykiem kursowym, cash management, koszty finansowania oraz tematy windykacyjne.

Z przeprowadzonej ankiety wynika, że obszary te musimy przedyskutować na kolejnej konferencji PCTA, która odbędize się 19-20 marca 2010r.

A kolacja skarbnicza zamieniła się w tańce do białego rana...

 

Treść prezentacji z konferencji jest dostępna dla Członków Stowarzyszenia.

 

Tematy prezentacji:

  1. Krótkie przedstawienie się uczestników - głównych obszarów odpowiedzialności oraz zainteresowań,
  2. Czas pooling po polsku - Katarzyna DOboszyńska, Grupa Eurocash,
  3. Cash pooling krajowy i międzynarodowy w polskiej grupie kapitałowej - Jacek Matyjasik, Grupa Orlen,
  4. Zarządzanie należnościami/windykacja - co jeszcze można zrobić dla firmy i siebie - casus samodzielnego outsourcingu windykacji - Jacek Riciński, Cezex,
  5. Netting, Justyna Nałęcz-Chmielewska, PWC,
  6. Podejście do walut i zabezpieczenia ryzyka walutowego w pierwszych miesiącach kryzysu finansowego - Maciej Müldner, Skanska S.A.
< Wróć

Organizacje